czwartek, 14 kwietnia 2016

Recenzje #2 - "Repetytorium gramatyczne z języka francuskiego"


Recenzje #2 - "Repetytorium gramatyczne z języka francuskiego" - okładka książki pt. "Repetytorium gramatyczne z języka francuskiego" - Francuski przy kawie

Chciałabym przedstawić Wam recenzję książki pt. "Repetytorium gramatyczne z języka francuskiego" autorstwa Magdaleny Supryn-Klepcarz Wydawnictwa Szkolnego PWN.

Książka przeznaczona jest do nauki gramatyki francuskiej na poziomie sięgający B1, a nawet B2. Repetytorium jest pozycją, w której znajdziecie wszystko o gramatyce francuskiej. Nie spotkałam się jeszcze z lepszym wydaniem takiego rodzaju w języku polskim. Jak wiemy dobre repetytoria gramatyczne występują w języku francuskim. Jednakże jest to pewne utrudnienie dla osób początkujących, chcących pogłębić wiedzę na temat zagadnień gramatycznych z języka francuskiego.
W tej książce znajdziecie prawie wszystkie zagadnienia gramatyczne oprócz le passé simple, le passé antérieur i le futur antérieur.

Objaśnienia występujące w tym repetytorium są przedstawione w formie tabel i schematów, co znacznie ułatwia naukę. Kolejną zaletą jest to, że wyjaśnienia są poparte licznymi przykładami wraz z ich tłumaczeniem.

Recenzje #2 - "Repetytorium gramatyczne z języka francuskiego" - przykładowe strony 1 - Francuski przy kawie

Książka składa się z 10 rozdziałów, które dalej dzielą się na podrozdziały. Poniżej zamieszczam link do spisu treści:
Po każdym podrozdziale autorka zachęca nas do skorzystania z ćwiczeń na płycie CD, by później po ukończeniu całego rozdziału podejść to testu samooceny, który jest na niebieskich stronach. Znajdziemy tam ćwiczenia doskonalące umiejętności pisania, jak również umiejętności mówienia. Na płycie CD znajdziemy również przydatne aneksy gramatyczne, które możemy wydrukować.

Recenzje #2 - "Repetytorium gramatyczne z języka francuskiego" - książka z płytą CD - Francuski przy kawie

Recenzje #2 - "Repetytorium gramatyczne z języka francuskiego" - przykładowy ekran ćwiczeń 1 - Francuski przy kawie

Recenzje #2 - "Repetytorium gramatyczne z języka francuskiego" - przykładowy ekran ćwiczeń 2 - Francuski przy kawie

Recenzje #2 - "Repetytorium gramatyczne z języka francuskiego" - przykładowy ekran ćwiczeń 3 - Francuski przy kawie


Recenzje #2 - "Repetytorium gramatyczne z języka francuskiego" - przykładowe strony 2 - Francuski przy kawieRecenzje #2 - "Repetytorium gramatyczne z języka francuskiego" - przykładowe strony 3 - Francuski przy kawie

Według mnie, dużym plusem tego repetytorium jest to, że informacje przekazywane są w przystępny sposób: użyte są pogrubienia i niebieska czcionka. Ponadto, uwagi oraz tabele znajdziemy na jasnoniebieskim tle. Dla osób, które chcą poszerzyć dotychczasową wiedzę stworzono rubrykę "Warto wiedzieć". Gdzieniegdzie dla wszystkich uczących się pojawia się rubryka "Jak się uczyć efektywnie?", która podpowiada, jak możemy doskonalić swoje sposoby uczenia. Znajdziemy również rubrykę "Ściągawka", w której zawarte są wyrażenia związane z danym podrozdziałem.

Podsumowując, chcę Wam zaproponować przykładowy rozdział tej książki dostępny w poniższym linku:

3 komentarze:

 1. Jestem w I kl. gimnazjum i uczę się francuskiego od września myslisz ,że podołam tej książce? Czy polecasz mi inne tytuły?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To repetytorium zawiera zagadnienia gramatyczne zarówno dla osób początkujących jak i średniozaawansowanych. Myślę, że dałabyś radę z tą książką - zagadnienia, które są dla poziomu wyższego, czyli średniozaawansowanego, byś po prostu opuszczała.
   Polecam Ci również książkę pt. "Francuski gramatyka z ćwiczeniami dla początkujących i średniozaawansowanych" z serii PONS wyd. LektorKlett. Ta książka składa się z dwóch części: gramatyki i słownictwa. Myślę, że ciekawe ćwiczenia zawarte w tym repetytorium pomogą Ci opanować słownictwo i gramatykę.
   W razie jakichkolwiek pytań pisz - chętnie na wszystkie odpowiem.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń