piątek, 1 stycznia 2016

Co wiesz o Francji?

Co wiesz o Francji? - nagłówek - Francuski przy kawie


Dzisiejszy wpis jest wyjątkowy i różnorodny, ponieważ chcę pokazać Wam w nim wszystko (no może prawie wszystko) co jest związane z Francją.
Jednym z najważniejszych symboli Francji jest hymn narodowy czyli Marsylianka. Pod spodem umieszczam Marsyliankę w wykonaniu Michel'a Sardou oraz ćwiczenie polegające na uzupełnienie tekstu podanymi wyrazami.
Teraz chciałabym pogłębić Waszą wiedzę na temat francuskiej kultury. Na początek pokażę Wam filmiki: pierwsze dwa dotyczącą francuskich malarzy, a trzeci dotyczący francuskich kompozytorów:Poniżej zamieszczam Wam interaktywne słownictwo dotyczące symboli Francji i francuskiej kuchni oraz prezentacje o zabytkach we Francji i francuskiej kuchni.Co wiesz o Francji? - informacje o symbolach Francji 1 - Francuski przy kawieĆwiczenia:

Que connais-tu de la France? on PhotoPeach
Co wiesz o Francji? - test (do wydruku)
symbole Francji - ćwiczenia (do wydruku)
symbole Francji 2 - ćwiczenia (do wydruku)
symbole Francji 3 - ćwiczenia (do wydruku)

6 komentarzy:

 1. Świetny wpis! Czy jest może szansa, żeby znaleźć gdzieś tłumaczenie tekstów zamieszczonych w "symbole Francji"? Chodzi mi o to interaktywne słownictwo dotyczące symboli Francji :) Niestety jestem początkująca i zupełnie nie radzę sobie z tymi tekstami, a wydają się bardzo interesujące i sporo można się nauczyć.. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa! Niestety nigdzie nie ma tłumaczenia tekstów z interaktywnego słownictwa, dlatego wychodząc naprzeciw przetłumaczyłam dla Ciebie te króciutkie teksty. Tłumaczenie znajdziesz pod interaktywnym słownictwem. Mam nadzieję, że spodoba Ci się moje tłumaczenie.
   Pozdrawiam serdecznie

   Usuń
  2. Och, ogromnie ogromnie dziękuję! :)) Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z francuskim i Twoje tłumaczenie to dla mnie kopalnia nowych słówek oraz informacji :) Jeszcze raz bardzo dziękuję!! :-))

   Usuń
  3. Nie ma za co. Polecam się na przyszłość.

   Usuń
 2. Dziękuję za przydatne materiały, gdyż podczas nauki języka francuskiego warto uzupełniać swoją wiedzę informacjami również na temat Francji :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jestem tego samego zdania. Warto co nieco wiedzieć na temat kraju, skąd język francuski się wywodzi. :)
   Pozdrawiam

   Usuń