poniedziałek, 7 września 2015

Wyzwanie muzyczne #1

Wyzwanie muzyczne #1 - nagłówek - Francuski przy kawie


Ostatnio dużo nowości pojawia się na moim blogu i dzisiaj pojawi się nowa rubryka, a mianowicie wyzwania muzyczne.Na czym ono polega?
Polega ono na tym, że w komentarzach, wiadomościach (dosłownie wszędzie) przysyłacie mi propozycje piosenek francuskich, które mam zaśpiewać a cappella.

Od czego to wszystko się zaczęło?
Zaczęło się bardzo niewinnie. Otóż, podczas jednej z rozmów na Skype z Guillaumem, którego pozdrawiam w tym miejscu, Guillaume zaczął śpiewać Jour 1 Louane, a ja po cichu dołączyłam do niego. Podczas śpiewu popełniałam błędy. Wtedy też dostałam za zadanie, by podczas następnej rozmowy zaśpiewać mu całą piosenkę Louane. I stało się, zaśpiewałam całą piosenkę.

Od dawna rodził się pomysł, by na blogu publikować wpisy o muzyce francuskiej, ale nie chciałam, żeby wyglądało to tak samo jak na innych blogach. Dlatego wczoraj spróbowałam swoich sił przy mikrofonie.

Poniżej przedstawiam Wam oryginał tej piosenki oraz link do mojego wykonania:Oczywiście przyszedł czas na podziękowania. Zatem dziękuję Guillaumowi za pierwsze wyzwanie muzyczne oraz Karolinie za prapremierę (link do wpisu tutaj).

A teraz czekam na Wasze propozycje! Piszcie w komentarzach, czy podoba się Wam "moja" piosenka i taka nowa rubryka na blogu.

Pamiętajcie do odważnych świat należy! :)

Pozdrawiam!

8 komentarzy:

 1. Twoje wykonanie tej piosenki jest świetne. Aż przypomniały mi się czasy karaoke :)) rubryka z muzycznymi wyzwaniami jak najbardziej na TAK. Moja propozycja odnośnie kolejnego utworu a capella to: https://www.youtube.com/watch?v=ObeDLFcceJ0 co Ty na to? pozdrawiam A.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za dodające mi skrzydeł słowa.
   Moje wykonanie tej piosenki już się ukazało więc zapraszam do posłuchania.

   Pozdrawiam

   Usuń
 2. Odpowiedzi
  1. Dziękuję za wyzwanie :) Powiem tak nie jest to łatwa piosenka do zaśpiewania, ale nikt nie mówił, że będzie łatwo.

   Od jutra biorę ją na warsztat. Czeka mnie ciężka praca.

   Usuń
 3. Hej Ola, ale ładnie śpiewasz i zero wstydu! Ja mogę na przykład publicznie przemawiać, ale ze śpiewem to już gorzej :) Jak dla mnie wyzwanie to super pomysł :) Ja proponuję Je l'aime a mourir, z braku szerokiej znajomości muzyki francuskiej, taki klasyk ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa.
   Piękna piosenka, nie znałam jej aż do tej pory.
   Jeszcze raz dziękuję za komentarz i wyzwanie.

   Usuń
  2. Albo ewentualnie Ella elle l'a? W takiej żywszej wersji typu Kate Ryan? Wczoraj mi wpadła w ucho ta piosenka i sobie przypomniałam o Tobie :)

   Usuń
  3. Będzie nagrana i ta i poprzednia twoja propozycja. Mam tyle piosenek do zaśpiewania, że czekają one w kolejce, ale cały czas pracuję nad nagraniem nowych piosenek.

   Usuń