wtorek, 31 sierpnia 2021

Recenzje #211 - "Kury czyli krótka historia o wspólnocie"

Recenzje #211 - "Kury czyli krótka historia o wspólnocie" - okładka książki - Francuski przy kawie


Dzisiaj chciałabym Wam polecić książkę dla dzieci powyżej czwartego roku życia nosząca tytuł Kury czyli krótka historia o wspólnocie autorstwa Laurenta Cardona wydanej przez Wydawnictwo Adamada.Biały kogut Marcel oraz ruda kura Gertruda zniknęli bez śladu. W związku z tym wydarzeniem zbiera się Kurza Rada, by odnaleźć zaginione zwierzęta. Przy dużej ilości pomysłów robi się chaos, jednak udaje się dojść do porozumienia i wybrać jedną ideę - stworzenie armii, ale kto będzie nią dowodzić? Które kury mają być pierwsze w szeregu? 

Pokazana sytuacja w książce związana jest z kilkoma tematami ważnymi w życiu społecznym. Po pierwsze, jak ważna jest współpraca w grupie. Niejednokrotnie możemy zauważyć, że w dużej ilości osób jest większe prawdopodobieństwo kłótni i nieporozumień. Każdy pomysł, na który wpadł dany członek grupy ma swoje plusy i minusy. Idei dużo, a wspólnego rozwiązania brak. Wybierając jeden pomysł narasta konflikt spowodowany nierównym traktowaniem członków grupy. 


Recenzje #211 - "Kury czyli krótka historia o wspólnocie" - przykładowe strony - Francuski przy kawie


Najważniejszym wnioskiem z tej książki jest wypracowanie kompromisu w każdej sytuacji, co nie zawsze jest łatwym sposobem. 

Jako że jestem estetką, szczególną uwagę zwróciłam na wydanie tej pozycji. Książka ma twardą oprawę, jest dużego formatu, co sprawia, że czytamy ją z większą przyjemnością. 

Na sam koniec recenzji chciałabym wspomnieć o aplikacji Ciocia Ada czyta. Dzięki niej najmłodsi czytelnicy mogą słuchać bajki. Jak to zrobić? Po zainstalowaniu aplikacji wybieramy okładkę książki, którą dziecko chce przeczytać, skanujemy stronę z tekstem i można słuchać opowieści. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz