wtorek, 24 sierpnia 2021

Recenzje #209 - "Skarb straszliwego Zet"

Recenzje #209 - "Skarb straszliwego Zet" - okładka książki - Francuski przy kawie


Dzisiaj przedstawię Wam książkę, w której najmłodsi czytelnicy mogą zadecydować o tym, co stanie się dalej. Mowa tutaj o Skarbie straszliwego Zet autorstwa Sylvie Misslin oraz Amandine Piu wydanej przez Wydawnictwo Kropka

Główni bohaterowie to dwójka piratów: Mary i Jack. Ich liczne przygody, najczęściej niespodziewane, mają zaprowadzić ich na Papuzią Wyspę. Czy uda im się odnaleźć skarb? Odpowiedź na to pytanie uzyskamy decydując sami, co Mary i Jack mają zrobić w następnym kroku. Jak to zrobić? 


Recenzje #209 - "Skarb straszliwego Zet" - przykładowe zadanie 1 - Francuski przy kawie


Na każdej z dwóch stron, pod tekstem znajdziemy dwie czarno-białe ikonki z krótkim tekstem. Naszym zadaniem jest wybranie jednej z nich i przejście do kolejnych stron dzięki zakładkom widocznym po prawej stronie książki. 

Z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że za pierwszym razem nie udało mi się odnaleźć zaginionego skarbu. Oznacza to, że dzieci przeczytają książkę wiele razy, zanim dotrą do upragnionego celu. 


Recenzje #209 - "Skarb straszliwego Zet" - przykładowe zadanie 2 - Francuski przy kawie


Pierwszy raz spotykam się z książką, w której czytelnik staje się jej współautorem. Jest to świetna zabawa nie tylko dla dzieci, ale i dla całej rodziny, dzięki czemu można wspólnie spędzić czas. Ponadto, pozycję można czytać wiele razy i nie ma prawa znudzić się dzieciom, bo każde nowe czytanie zawiera w sobie dotychczas nieznane przygody. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz