niedziela, 22 sierpnia 2021

Recenzje #208 - "Lęk o status"

  


We współczesnym świecie każdy z nas dąży do tego, by lepiej nam się żyło, a tym samym byśmy mieli wyższą pozycję społeczną. Ten temat porusza Alain de Botton w książce pt. Lęk o status wydanej przez Wydawnictwo Czuły Barbarzyńca.

Autor w bardzo obszerny sposób, szukając informacji z różnych dziedzin naszego życia, od sztuki, historii po ekonomię czy politykę, próbuje znaleźć przyczyny lęku związanego z posiadaniem wysokiej pozycji społecznej. Ponadto, daje nam wskazówki, jak walczyć z takim zjawiskiem, jeżeli się nam ono przytrafi.

Atutem tej książki jest mówienie o problemie, który dotyka wielu ludzi w dzisiejszym świecie, a nie chowanie go pod dywan i udawanie, że go nie ma. Dodatkowo uważam, że każdy z nas znajdzie coś dla siebie, ponieważ autor porusza tematy z wielu płaszczyzn, np. literatury, filozofii czy religii. 

Dopełnieniem książki są czarno-białe ilustracje pokazujące budynki, fotografie oraz dzieła sztuki, o których autor wspomina w swoich tekstach. Bardzo żałuję, że nie są one wydrukowane w kolorze, bo to dodałoby pozycji kwintesencji oraz uroku.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz