wtorek, 8 czerwca 2021

Recenzje #203 - "Jak łatwiej żyć dla zbyt inteligentnych i skomplikowanych"

 Recenzje #203 - "Jak łatwiej żyć dla zbyt inteligentnych i skomplikowanych" - okładka książki - Francuski przy kawie


Dzisiaj chcę opowiedzieć Wam o książce, która zmieniła moje podejście do zdolności czy umiejętności, które posiadam. Mowa tutaj o pozycji autorstwa Monique de Kermadec pt. Jak łatwiej żyć dla zbyt inteligentnych i skomplikowanych wydanej przez Wydawnictwo Feeria.

Książka dedykowana jest, przede wszystkim nadinteligentnym osobom, czyli takim, które mają poziom ilorazu inteligencji powyżej przeciętnej, ale i wszystkim osobom, których dotyka ten temat. Mowa tutaj o otoczeniu nadzdolnych ludzi, które bardzo wpływa na ich sposób działania. 

W pierwszym rozdziale tej pozycji dowiadujemy się więcej o nadzdolnej osobie: jak ją rozpoznać, jakie wykazuje cechy. Kolejne trzy rozdziały skupiają się na konktetnych rozwiązaniach, które mogą zastosować nadinteligentni ludzie. 

W piątym rozdziale, autorka, która z zawodu jest psychologiem, daje nam możliwość poznania powodów, które skłaniają ludzi do rozpoczęcia współpracy z psychologiem. Ostatni z rozdziałów, który jest, moim zdaniem, najprzyjemniejszy z nich wszystkich, to korzyści, które wynikają z podjętej terapii. 

W Jak łatwiej żyć dla zbyt inteligentnych i skomplikowanych znajdziemy informacje na temat różnych inteligencji. Tak jak my, jako ludzie jesteśmy różni, tak są odmienne typy inteligencji. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz