sobota, 14 marca 2020

Recenzje #134 - "Czasowniki francuskie dla każdego Wzory odmian"

Recenzje #134 - "Czasowniki francuskie dla każdego Wzory odmian" - okładka książki - Francuski przy kawie


Czasowniki to ogromny dział francuskiej gramatyki, z którym każdy z nas się boryka. Sprawia nam mniej lub więcej problemów. Aby, choć w jakimś stopniu, ułatwić naukę tego trudnego tematu proponuję wam pomoc w postaci książki Érica Ardouina w adaptacji Beaty Szaroty pt. Czasowniki francuskie dla każdego Wzory odmian wydanej przez Wydawnictwo Nowela.
W pierwszej części książki znajdziemy gramatyczne repetytorium o czasownikach. Wyjaśnione są tam między innymi takie zagadnienia jak:

Recenzje #134 - "Czasowniki francuskie dla każdego Wzory odmian" - objaśnienia gramatyczne - Francuski przy kawie


Główny rozdział książki poświęcony jest odmianom czasownika. W tym module znajdziemy aż 100 odmienionych czasowników w następujących formach:
  • 8 czasów (teraźniejszy, passé composé, imparfait, plus-que-parfait, futur simple, futur anterieur, passé simple, passé anterieur),
  • Bezokolicznik (w czasie teraźniejszym oraz przeszłym),
  • Tryb przypuszczający (w czasie teraźniejszym, przeszłym, imparfait, plus-que-parfait),
  • Tryb warunkowy (w czasie teraźniejszym i przeszłym),
  • Tryb rozkazujący (w czasie teraźniejszym i przeszłym),
  • Imiesłowy (czasu teraźniejszego oraz przeszłego).

Recenzje #134 - "Czasowniki francuskie dla każdego Wzory odmian" - odmiany czasowników - Francuski przy kawie


Dodatkowo pod odmianami czasownika znajdziemy uwagi dotyczące wymowy, pisowni czy listę czasowników, które odmieniają się tak samo jak przedstawiony powyżej. Ponadto na końcu książki znajdziemy alfabetyczny spis czasowników, który pomoże nam znaleźć odpowiednią odmianę, która nas w danym momencie interesuje.

Książka przejrzyście oraz tabelarycznie prezentuje odmiany czasowników. Możemy w łatwy sposób, w jednej chwili odszukać potrzebnego nam czasownika. Uważam, że jest to niezbędnik pomocny w nauce języka francuskiego zarówno dla osób początkujących jak i średnio zaawansowanych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz