poniedziałek, 27 stycznia 2020

Recenzje #132 - "La classe"

Recenzje #132 - "La classe" - okładka podręcznika pt. "La classe" - Francuski przy kawie


Klasa kojarzy się nam ze szkołą. To tam tworzymy pierwsze szkolne przyjaźnie. Myślę, że nazwa najnowszego podręcznika do nauki języka francuskiego od Wydawnictwa Nowela nie jest przypadkowa. La classe, bo tak nazywa się książka, jest świetną podstawą do zaprzyjaźnienia się z językiem francuskim. 


Recenzje #132 - "La classe" - przykładowa strona 1 - Francuski przy kawie

Przez całą książkę przewijają się kolorowe ramki. Mamy dwa typy: żółte i niebieskie. W żółtych ramkach znajdziemy słownictwo - są to zwarte informacje na dany temat np. Powitania, Zapytanie o samopoczucie itd., natomiast niebieskie ramki to reguły gramatyczne. W jednej ramce pojawia się jedno zagadnienie na dany temat. Pod wiadomościami znajdziemy krótkie ćwiczenie dla utrwalenia zdobytej wiedzy.
Kolejnym ważnym elementem w książce jest czytanie ze zrozumieniem. Jako przykładowe czytanki użyte są teksty występujące w życiu codziennym w języku francuskim: np.: na portalach społecznościowych czy dokumenty używane we Francji.

Recenzje #132 - "La classe" - przykładowa strona 2 - Francuski przy kawie
Po każdym rozdziale występuje powtórka z gramatyki, fonetyki i słownictwa. Ciekawą rzeczą jest pokazanie wymowy danych głosek w języku francuskim. Informacje zawierają zdjęcia ust oraz opis, jak mamy wymawiać daną głoskę.
Po wszystkich  głównych rozdziałach z książki możemy zobaczyć trzy powtórki - każda  z nich jest zebraniem informacji z dwóch rozdziałów. Dzięki nim poćwiczymy mówienie oraz pisanie w języku francuskim.

Recenzje #132 - "La classe" - przykładowa strona 3 - Francuski przy kawie

Po ogólnych powtórkach znajdziemy kompendium gramatyczne, czyli wszystkie wiadomości z gramatyki w jednym miejscu, co znacznie ułatwia naukę czy utrwalanie zdobytej wiedzy. Z dodatków znajdziemy również wiadomości odnośnie odmienionych czasowników, czyli koniugacja, słowniczek francuski-polski oraz transkrypcje nagrań. Jeśli chodzi o nagrania do zadań, to są one  do pobrania na stronie internetowej, przez co mamy do nich łatwy dostęp w każdej chwili.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz