poniedziałek, 16 marca 2020

Recenzje #135 - "Co to za smutna mina"

Recenzje #135 - "Co to za smutna mina" - okładka książki - Francuski przy kawie


W czasie, gdy siedzimy z dziećmi w domu, bardzo często nasze pociechy są smutne, że nie mogą spotkać się ze swoimi rówieśnikami. Jak poradzić sobie z takim smutkiem? Mam jeden sprawdzony sposób: przeczytać interaktywną książkię pt. Co to za smutna mina? autorstwa Élisy Géhin oraz Bernarda Duisita wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry.


Poprzez interakcje dziecka z książka może ono poznać różne typy uczuć i emocji. Dodatkowo uczymy się przeciwieństw, przez co pomagamy dziecku poznać mu otaczający go świat. Ponadto, książka jest świetną pozycją, aby nauczyć dziecka między innymi dawać buziaka.

Recenzje #135 - "Co to za smutna mina" - przykładowa strona 1 - Francuski przy kawieKsiążka została wykonana z twardszych, kartonowych stron, dzięki czemu rzecz nie popsuje się od częstego używania. Polecam zagrać razem z dzieckiem w pokazywanie różnych min (niekoniecznie tych z książeczki) oraz odgadywanie ich przez pozostałe osoby. Jest to świetna zabawa, która łączy całą rodzinę, nie tylko dzieci powyżej trzeciego roku życia, dla których przeznaczona jest powyższa pozycja.
 
Recenzje #135 - "Co to za smutna mina" - przykładowa strona 2 - Francuski przy kawie

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz