niedziela, 15 marca 2020

"Môme"

"Môme" - okładka czasopisma - Francuski przy kawie


W przypadku, gdy staracie się mówić czy pisać w języku francuskim, to czasami czujecie się bezsilni jak małe, bezbronne dziecko? Pamiętajcie, że początku są zawsze trudne, ale warto stawiać sobie kolejne wyzwania, aby je pokonywać. Takim przykładowym postanowieniem może być czytanie czasopism po francusku. Dzisiaj przychodzę do Was z kolejną propozycją od Wydawnictwa ELI, a jest to gazeta pt. Môme


Zacznijmy od tekstu dla miłośników podróży oraz Francji. Jako, że jestem miłośniczką północno-wschodniej Francji z czystym sumieniem mogę polecić Wam wycieczkę do Alzacji oraz jednego z głównych miast tego regionu, czyli Strasburga.

Jakie sporty lubicie uprawiać? Bardzo ciekawym artykułem jest tekst o rzadko spotykanych dyscyplinach sportu. Po jego przeczytaniu możecie zrobić ćwiczenia, sprawdzające waszą wiedzę. Dodatkowym atutem jest nagranie MP3, dzięki któremu możecie wysłuchać całej publikacji, a tym samym osłuchać się z językiem francuskim. 


"Môme" - przykładowy artykuł - Francuski przy kawie


Strona gwiazd to dział w którym możemy poznać znane osoby niekoniecznie związane z Francją czy językiem francuskim. W prezentowanym numerze dowiadujemy się więcej informacji o Lindsey Vonn. 

Gazeta jest przepełniona ćwiczeniami zarówno pod artykułami jak i na osobnych stronach. Ciekawym ćwiczeniem jest rozwiązanie testu. Dzisiaj proponuje test, w którym odpowiecie sobie na pytanie: Do którego miasta jest Wam najbliższej? Czy jest to Paryż, Londyn, a może Nowy Jork? 

Ostatnie dwie publikacje, które Wam polecę są artykuł o karnawale oraz o wybranej książce, którą mieliście okazję poznać na powyższym zdjęciu. Dzięki nim możemy poznać bliżej kulturę oraz tradycje Francji i krajów frankofońskich.

1 komentarz:

  1. Będę czytać. A można o tych ogrodach wertikalnych w Sztrasburgu?

    OdpowiedzUsuń