środa, 18 marca 2020

"Jeunes"

"Jeunes" - okładka czasopisma - Francuski przy kawie


Dzisiejszy wpis kieruję do młodzieży. Ostatnie wydarzenia sprawiły, że przebywamy w domu. Po paru dniach leniuchowania, człowiek powoli zaczyna się nudzić. Co w takim razie zrobić? Przeczytać czasopismo pt. Jeunes, którego dystrybutorem jest Wydawnictwo ELI.Na początek, proponuję Wam coś na rozgrzewkę. Chcielibyście znać Wasze gusta oraz preferencje w języku francuskim? Wystarczy rozwiązać test. Jesteście kinomaniakami? Na końcu czasopisma znajdziecie pięć krótkich opisów o najnowszych produkcjach filmowych.

W każdym numerze czasopisma znajdziemy informacje o znanych osobach niekoniecznie związanych z językiem francuskim czy Francją. Są to przede wszystkim krótkie artykuły czy wywiady. 


"Jeunes" - przykładowy artykuł - Francuski przy kawie


Chcielibyście poznać bliżej tradycje związane z krajem Francuzów? Dzisiaj polecę Wam artykuł o symbolach Bożego Narodzenia. Dowiecie się z niego więcej o szopce, choince, Świętym Mikołaju czy o roladzie świątecznej.

Pod większości artykułami znajdziecie różnego rodzaju ćwiczenia (m.in.: uzupełnianie luk w tekście, uporządkowanie zdań oraz rozwiązanie testu) jak również mini słowniczek zawierający się w kolorowych ramkach. Co ciekawe, trudne słówka nie zostały przetłumaczone na język polski, a wyjaśnione w języku francuskim. Taki rozwiązanie pobudza nas do poznania większej ilości słownictwa. Wracając do ćwiczeń zamieszczonych w czasopiśmie, to na ostatniej stronie znajdziecie rozwiązania do wszystkich zadań. Pomaga to w samokontroli wykonanych ćwiczeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz