niedziela, 16 lutego 2020

"Voilà"

"Voilà" - okładka czasopisma - Francuski przy kawie


W dzisiejszym wpisie chciałabym Wam polecić czasopismo dla dzieci, które zaczynają naukę języka francuskiego. Gazeta nosi tytuł Voilà, a jej dystrybutorem w Polsce jest Wydawnictwo ET TOI.


Lekcja muzyki to temat leksykalny. Dzięki przepięknym rysunkom, dziecku łatwiej zapamiętać słówka związane z instrumentami muzycznymi oraz proste zdania po francusku. Po wprowadzeniu słownictwa, na następnych stronach znajdziemy ćwiczenia utrwalające zdobyte informacje oraz krótki komiks. 

Dodatkami do czasopisma są naklejki, które dziecko może nakleić w dowolnym miejscu. Zawierają one zdania, które można łatwo zapamiętać. Proponuję, by takie naklejki umieszczać w widocznym miejscu oraz tam, gdzie dziecko przebywa najczęściej. Przez powtarzanie zwrotów z karteczki dziecku łatwiej przyswoić wiedzę w języku francuskim.

Do większości tekstów zawartych w gazetce mamy dostępne nagrania, dzięki którym dziecko może osłuchiwać się z językiem francuskim.

"Voilà" - przykładowy artykuł - Francuski przy kawie

Oprócz nauki słówek w języku francuskim dziecko może poznać zarówno kulturę Francji jak i krajów frankofońskich. W tym numerze poznajemy jedną z dzielnic Paryża - Montmartre oraz symbol francuskich deserów, czyli makaroniki.

Głównym tematem numeru jest bliższe poznanie francuskiego dziecięcego zespołu Kids United. Poniżej przedstawiam Wam ich największe przeboje, które moim zdaniem są warte posłuchania:


1 komentarz: