poniedziałek, 17 lutego 2020

Recenzje #133 - "Sto porad dla kłamczuchów"

Recenzje #133 - "Sto porad dla kłamczuchów" - okładka książki pt."Sto porad dla kłamczuchów" - Francuski przy kawie


Pamiętacie Rolfa, głównego bohatera książki pt. Sto porad dla nieśmimałych? Teraz przyszedł czas na drugą część przygód Rolfa oraz Errolfa pt. Sto porad dla kłamczuchów autorstwa Evy Susso, która jest szwedzką pisarką oraz Benjamina Chauda - francuskiego ilustratora. Książka została wydana przez Wydawnictwo Zakamarki.

Poznajemy dalsze perypetie rodziny Cossu oraz samego Rolfa. Główny bohater w dalszym ciągu chce zabłysnąć przed swoją wybranką Ofellią. Co tym razem wymyślił? Po jednym niewinnym kłamstwie, które nie wyszło na jaw, Rolf postanowił, że ubarwi swoje życie kilkoma zmyślonymi faktami. W dalszej części książki okaże się, że jedno kłamstwo rodzi kilka kolejnych, niekoniecznie potrzebnych kłamstw. Czy głównemu bohaterowi uda się wyplątać ze wszystkich problemów? Tego dowiecie się, czytając powyższą pozycję.

Książka jest idealna do samodzielnego czytania przez dzieci powyżej szóstego roku życia. Jednak uważam, że można ją śmiało wprowadzić dla młodszych dzieci. Sto porad dla kłamczuchów pomaga spędzić rodzinnie (i nie tylko) czas przy dużej dawce wyśmienitego humoru. 

Zaletą książki są świetnie wykonane ilustracje. Możecie je zobaczyć na poniższym zdjęciu oraz w próbce książki przygotowanej przez to samo wydawnictwo. Już nie mogę się doczekać, aż poznam trzecią, i niestety ostatnią, książkę z serii o Rolfie.

Recenzje #133 - "Sto porad dla kłamczuchów" - przykładowe strony książki - Francuski przy kawie


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz