wtorek, 13 sierpnia 2019

Recenzje #116 - "Lista moich zachcianek"

Recenzje #116 - "Lista moich zachcianek" - okladka książki pt. "Lista moich zachcianek" - Francuski przy kawie


Jak wygrana w loterii może odmienić twoje życie? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w książce Grégoire'a Delacourta pt. Lista moich zachcianek wydanej przez Wydawnictwo Drzewo BabelPewnego dnia, główna bohaterka Jocelyne kupuje los na chybił trafił i wygrywa w loterii ponad osiemnaście milionów euro. Z początku chowa czek na tak pokaźną kwotę do butów w szafie, co z czasem okaże się jej największym błędem. Na przestrzeni wydarzeń z życia Jocelyne zmienia się tytułowa lista zachcianek. Całe zajście z zostaniem milionerką przez główną bohaterkę sprawia, że nie tylko zmienia się jej życie, a także jej najbliższych: dzieci, a w szczególności męża.

Po przeczytaniu książki nasunął mi się jeden główny wniosek: pieniądze (przede wszystkim w większej sumie) potrafią zniszczyć życie oraz wszystko to, co do tej pory mieliśmy (niekoniecznie za pieniądze). Możemy stracić to, co najcenniejsze: szczęście, miłość czy zrozumienie. Pamiętajcie, że w ostateczności pieniądze szczęścia nie dają.

Dodatkowo pobocznym tematem jest wątek pasmanterii i jej produktów. Jocelyne jest jej właścicielką, a zarazem autorką bloga dar2dloni. Wielbicielki, takie jak ja, robótek ręcznych oraz szycia z pewnością szybko pochłoną tę lekturę. Aby jeszcze bardziej zachęcić Was do przeczytania tej pozycji, zapraszam Was do zapoznania się z fragmentem książki oraz z krótkim filmikiem pt> Listy moich zachcianek w obrazkach. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz