piątek, 31 maja 2019

Recenzje #104 - "Łzy walki"


Recenzje #104 - "Łzy walki" - okładka książki pt. "Łzy walki" - Francuski przy kawie


Czy łzy oznaczają słabość oraz poddanie się? W przypadku francuskiej aktorki Brigitte Bardou było wręcz odwrotnie. To łzy walki spowodowały, że gwiazda francuskiego kina zaczęła troszczyć się o bezbronne zwierzęta. Więcej na ten temat znajdziecie w książce pt. Łzy walki autorstwa Brigitte Bardot wydanej przez Wydawnictwo LiterackieJak możemy zauważyć na okładce książki podtytuł brzmi: mój manifest w obronie zwierząt. Poza tym, że ta pozycja jest manifestem, ukazuje wydarzenia z życia aktorki oraz małostkowość traktowania zwierząt przez ludzi. Przed czterdziestymi urodzinami Brigitte Bardou zadecydowała o porzuceniu świata ludzi z wyższych sfer dla poświęcenia się obronie zwierząt - istot, które w większości przypadków nie mają prawa głosu co do sposobu życia oraz śmierci.

Na stronach książki odnajdziemy prawdziwe opisy sposobów maltretowania oraz zabijania zwierząt. Pokazują one, jak wiele jest tuszowane bądź ukrywane w murach rzeźni czy ferm. Brigitte Bardou uczy nas bardzo ważnej rzeczy - miłości do zwierząt i troski o nie. Nie należy tylko i wyłącznie dbać o pupile w naszych domach, ale również o zwierzęta, które zostały porzucone na ulicach naszych miast.

Na początku swojej kariery w obronie zwierząt Brigitte założyła swoją fundację, której pieczę sprawuje po dziś dzień (chociaż już w mniejszym stopniu, ze względu na swoje zdrowie). Aktorka na łamach książki przedstawiła niełatwą walkę fundacji obrony zwierząt przeciwko właścicielom rzeźni, ferm czy cyrków, a nawet przeciwko prawu, które ma wiele luk. Nie wszystkie akcje fundacji kończą się pomyślnie, ale Brigitte wierzy, że jej zaczęte dzieło będzie kontynuowane przez następne dziesiątki lat.

Na koniec zapraszam Was do przesłuchania piosenki skomponowanej przez znajomego aktorki - Jeana-Maxa Rivière'a dla niej samej pt. Polowanie (tłumaczenie na język polski znajdziecie na końcu książki):Brak komentarzy:

Prześlij komentarz