środa, 8 maja 2019

Recenzje #102 - "Ture Sventon w Paryżu"
Po raz kolejny zabieram Was do stolicy Francji oraz do podparyskiego miasteczka o nazwie Patite-Ville, aby rozwikłać zagadkę znikającego zamku? Kto wybierze się z nami?Mowa tu oczywiście o książce pt. Ture Sventon w Paryżu autorstwa Åke Holmberg wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry. Jest to pozycja skierowana do dzieci - myślę, że śmiało można ją porównać do serii pt. Domek na drzewie, gdzie dzieci rozwiązywały zagadki oraz odkrywały nowe rzeczy. W tej serii sprawą zajmuje się szwedki detektyw Ture Sventon - specjalista od nierozwiązanych spraw. 

W tej pozycji do rozwiązania jest wątek zamku, który znika po wpłaceniu przez potencjalnych kupców zaliczki. Na łanach stron detektyw dopiero za piątym razem (przy pomocy mieszkańców Petite-Ville) udaje się rozbić nieruchomościowy gang.

Z czystym sercem polecam tę książkę ze względu na różnorodne metody detektywa w celu złapania oszusta - Pana Łasicę oraz na przepiękne ilustracje. Wykonał je Sven Hemmel, a ich próbkę znajdziecie na powyższym zdjęciu w formie pocztówek. Jest to moja pierwsza książka z serii o detektywie Sventonie i mam nadzieję, że niebawem sięgnę po poprzednie części.

Ciekawostką jest fakt, że powyższa pozycja została po raz pierwszy wydana w Polsce jako część większej serii pt. Mistrzowie Światowej Ilustracji. Gratuluję wydawnictwu za realizację tak wspaniałego pomysłu, który umożliwia poszerzenie wiedzy na temat zagranicznych książek z literatury dziecięcej, do których są dodane wspaniałe ilustracje.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz