niedziela, 26 czerwca 2016

Recenzje #4 - "Gramatyka języka francuskiego"

http://bywajtu.pl/media/dynamic/pictures/kVCtWKpWhCPl.745x2500.jpg
http://bywajtu.pl/media/dynamic/pictures/kVCtWKpWhCPl.745x2500.jpg


Dzisiaj przedstawiam Wam kolejną recenzję. Tym razem jest to książka pt. Gramatyka z języka francuskiego wyd. Lingea.Została ona opracowana przez redakcję wymienionego już wydawnictwa. Książka składa się z 21 rozdziałów. Najbardziej  rozbudowanym rozdziałem jest rozdział siódmy dotyczący czasowników.Układ w książce jest przejrzysty. Rozdziały i podrozdziały zaznaczone są niebieską czcionką. Uwagi znajdują się na szarym tle. Przykłady znajdziecie wszędzie tam, gdzie pojawia się niebieska strzałka.

Objaśnienia poszczególnych zagadnień gramatycznych są wystarczające. Ponadto w książce znajdziecie tabele, które ułatwią Wam naukę francuskiej gramatyki. Mają one za zadanie usystematyzować wiedzę dotyczącą danego zagadnienia.

Zagadnienia gramatyczne poparte są licznymi przykładami z życia codziennego m.in. ze stron internetowych. Przy okazji można porównać "książkowy" język francuski ze współczesnym językiem.Na końcu książki pojawiają się załączniki. Najciekawszym z nich jest lista czasowników nieregularnych.


Podsumowaniem nich będzie lista cech tej książki.

Zalety tej publikacji:
  • minimum objaśnień zagadnień gramatycznych,
  • duża ilość tabel,
  • mnóstwo przykładów,
  • przydatne załączniki (m.in.: lista czasowników nieregularnych).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz