poniedziałek, 16 sierpnia 2021

"Français Présent 57/2021" + aplikacja

 "Français Présent 57/2021" + aplikacja - okładka czasopisma - Francuski przy kawie


Najnowszy numer Français Présent zaskakuje nas czarną, a zarazem elegancką okładką. Jej minimalistyczny wygląd można porównać do stylu ubierania się Francuzek, a przede wszystkim Paryżanek. Drogie czytelniczki, jeśli chcecie poznać odpowiedź na pytanie, kim jest francuska kobieta, to zapraszam do dalszej części wpisu.

Pierwszy artykuł z bieżącego numeru poświęcony jest 30 chronionym gatunkom zwierząt we Francji. Polecam go nie tylko tym, którzy interesują się tematami związanymi z naturą, ale również osobom, którzy chcą poszerzyć swoje słownictwo. W jaki sposób to zrobią? Pod listą gatunków znajduje się tabelka, w której trzeba uzupełnić słownictwo danego zwierzęcia pod względem płci, np. pies, suka oraz szczeniak. Pomocny może być wpis o zwierzętach, który ukazał się już na blogu jakiś czas temu. 

Jaka jest francuska kobieta? Odpowiedź na to pytanie znajdziemy w kolejnym tekście. Składa się on z dwóch części. Pierwsza z nich poświęcona jest cechom charakteru, jakie posiada Francuzka, zaś w drugiej znajdują się cztery wywiady, z różnymi kobietami, które wypowiadają się na temat swojego wyobrażenia francuskiej kobiety. 

Czy znacie jakąś osobę, która żyła w ubiegłym wieku, miała obce pochodzenie, a stała się Francuzem bądź Francuzką? Jeśli nie, to zapraszam Was do przeczytania kolejnego artykułu. Pierwszą postacią, jaka została przedstawiona do Charles Aznavour, znany z przepięknych piosenek, których słucham najczęściej wieczorami przy dobrej herbacie. Poniżej przedstawię Wam parę piosenek, które z pewnością znacie:
Kolejną gwiazdą francuskiej estrady jest Dalida. Myślę, że nikomu nie trzeba przedstawiać tej osoby, jednak jeśli ktoś nie widział filmu opowiadający o jej życiu pt. Dalida. Skazana na miłość, to zachęcam do obejrzenia.


W dobie koronawirusa, nauka języków obcych przeniosła się do Internetu. A gdyby wykorzystać to, co do tej pory mieliśmy do nauki francuskiego? Z pomocą przychodzą nam dwa teksty: pierwszy o francuskich influenserach, których można obserwować na Instagramie, zaś drugi o kanałach na YouTubie, dzięki których możemy polepszyć poziom języka francuskiego. 


"Français Présent 57/2021" + aplikacja - artykuł o kanałach na YouTubie - Francuski przy kawie


Niedawno, na blogu ukazała się recenzja książki pt. Mała zielarnia w Paryżu, w której głównym tematem była naturoterapia. Jest to jedna z dziedzin medycyny alternatywnej, o której możemy poczytać w kolejnym artykule. 

Na koniec zachęcam Was do przejrzenia ostatniego artykułu dotyczącego 10 zamków w Belgii. Po jego przeczytaniu aż mam ochotę wybrać się do tego kraju.  Nie zapominajcie o teście ze znajomości danego numeru, arkuszu ćwiczeń, oraz alfabetycznej liście słówek, które zostały przetłumaczone w czasopiśmie.

Dla osób, które wahają się z zakupem czasopisma, firma Colorful Media stworzyła aplikację, dzięki której można za darmo zobaczyć fragmenty artykułów. Kiedy wykupi się subskrypcję, ma się dostęp do artykułów, ich nagrań oraz słowniczka ze słówkami z danego numeru. Uważam, że takie rozwiązanie jest świetnym sposobem dla osób korzystających bardzo często z telefonu bądź podróżujących. W dzisiejszych czasach każdy z nas ma przy sobie telefon, dzięki czemu można mieć w każdej chwili pod ręką Français Présent.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz