piątek, 18 czerwca 2021

Recenzje #204 - "Kto to? Co to?"

Recenzje #204 - "Kto to? Co to?" - okładka książki - Francuski przy kawie


Dzisiaj chciałabym Wam zaprezentować jedną z dwóch najnowszych książek francuskiego ilustratora Oliviera Talleca pt. Kto to? Co to? wydanej przez Wydawnictwo Dwie Siostry


Książka, jak sam tytuł wskazuje, zawiera pytania rozpoczynające się od Kto... Są to zadania dla czytelników powyżej trzeciego roku życia, dzięki którym możemy już od najmłodszych lat ćwiczyć z dzieckiem spostrzegawczość. Ponadto, dziecko uczy się wyszukiwać, wskazanych przez inną osobę, szczegółów oraz udzielać odpowiedzi na zadane mu pytanie. 


Recenzje #204 - "Kto to? Co to?" - przykładowe zadanie - Francuski przy kawie


Jeśli chodzi o formę ćwiczeń, to każde zadanie zawiera się na dwóch stronach. Pytania zostały napisane dużymi literami, przez co nieco starsze dzieci mogą samodzielnie przeczytać i rozwiązać zagadkę. Wszystkie 12 pytań dotyczą codzienności młodego czytelnika, przez co może lepiej poznawać swoje najbliższe otoczenie. 

Z racji tego, że Oliwer Tallec jest wybitnym ilustratorem, o czym przekonaliśmy się przy okazji Dużego Wilka i Małego Wilka, obrazki do zadań zostały wykonane w precyzyjny oraz przestępny dla dziecka sposób. Kolejną zaletą tej pozycji jest twarda oprawa książki, przez co przedmiot pozostanie z nami na wiele lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz