wtorek, 20 kwietnia 2021

Recenzje #195 - "Na murach Orleanu"

 Recenzje #195 - "Na murach Orleanu" - okładka książki - Francuski przy kawie


Dzisiaj opowiem Wam o kolejnej książce z cyklu Klubu fanów przygody. Nosi ona tytuł Na murach Orleanu, która została napisana przez Cyrila Lepeigneux oraz wydana przez Wydawnictwo Jedność


Książka przeznaczona jest dla młodszych czytelników. Głównymi bohaterami są Jeanne, François, Louis oraz ich pies Płomień. Dzieci przenoszą się w czasie, gdzie stykają z prześladowaniem chrześcijan. 

Z trójką głównych bohaterów oraz ich psem Płomieniem przenosimy się do czasów średniowiecznej Francji, a dokładnie do roku 1429. W tym czasie dochodzi do bitwy o Orlean pomiędzy Anglikami a Francuzami. W bitwie tej brała udział Joanna d'Arc, zwana również Dziewicą Orleańską i do jej dedykowana jest cała historia z tej książki. 

Nie będę Wam zdradzała fabuły książki, ale mogę Was zapewnić, że trójka dzieci uratuje Francję, walcząc razem z Joanną d'Arc. Dzieci, czytając tę pozycję nie będą narzekały na nudę, ponieważ akcja książki jest nieprzewidywalna oraz wciągająca. 

Jeśli chodzi o czcionkę, jaką napisana jest historia, to świetnie nadaje się do samodzielnego czytania przez dzieci, chodzące do szkoły podstawowej. Dodatkowo, co jakiś czas pojawiają się ilustracje, działające na wyobraźnię dziecka. Żałuję, że nie są one kolorowe, tylko czarno-białe.

Uważam, że pozycja jest świetnym rozszerzeniem informacji, które dzieci mogą usłyszeć w szkole na lekcjach historii bądź religii. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz