czwartek, 19 marca 2020

Recenzje #136 - "Uczę się francuskiego śpiewająco"

Recenzje #136 - "Uczę się francuskiego śpiewająco" - okładka książki - Francuski przy kawie


Czy poprzez piosenki można się nauczyć się nowego słownictwa w języku francuskim? Odpowiedź jest bardzo prosta: oczywiście, że tak. W dzisiejszym wpisie zaprezentuję Wam książkę pt. Uczę się francuskiego śpiewająco, która pomoże Wam w doskonaleniu waszych umiejętności po francusku. Pozycja została wydana przez Wydawnictwo Nowela.


Książka przeznaczona jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat - będzie idealnym materiałem dydaktycznym na zajęcia z języka francuskiego w przedszkolu. Do publikacji dołączona jest płyta CD z czternastoma utworami. Każda piosenka posiada dwie wersje: pierwsza zawierająca tekst oraz tłumaczenie najważniejszych zwrotów, zaś druga to sam podkład muzyczny.


Recenzje #136 - "Uczę się francuskiego śpiewająco" - przykładowa piosenka - Francuski przy kawie


Dzięki utworom muzycznym dziecko może poznać takie zagadnienia leksykalne jak:

Recenzje #136 - "Uczę się francuskiego śpiewająco" - przykładowe tłumaczenie piosenek - Francuski przy kawie


Każda piosenka zawiera zapis nutowy, tekst oraz mini słowniczek, który zawiera słówka i zwroty potrzebne do przetłumaczenia utworu. Jeśli nie czujecie się na siłach, by razem z dzieckiem tłumaczyć tekst piosenki, to na końcu książki znajdziecie tłumaczenia wszystkich utworów.

Pomimo tego, że książka polecana jest dla dzieci w wieku przedszkolnym jestem zdania, że jest ona również idealna dla starszych, który rozpoczynają swoją przygodę z językiem francuskim.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz