poniedziałek, 23 marca 2020

"Ensemble"

"Ensemble" - okładka czasopisma - Francuski przy kawie


Pomimo tego, że w obecnej sytuacji powinniśmy ograniczyć kontakty z innymi ludźmi i tak trzymamy się razem. Łączy nas Internet czy rozmowy przez telefon. Cieszę się, że mogę z Wami porozumiewać się w ten sposób. Dzisiaj chciałabym Wam przedstawić ostatnią już propozycję czasopisma od Wydawnictwa ELI pt. Ensemble


W rubryce Czterech stron świata znajdziecie informacje o tradycjach, dniach, które obchodzone są na cały świecie. Z racji tego, że jest to jesienny numer, poruszany jest temat Narodowego Dnia Nauczyciela.

Kontynuując poprzedni temat, chciałabym Wam zaproponować przeczytanie artykułu o anime. Zdaję sobie sprawę, że wielu z nas interesuje się wieloma dziedzinami naraz. Świetnym rozwiązaniem jest zgłębienie wiedzy na temat swojego hobby po francusku. Łączymy dwie rzeczy w jedną.

Rubryka pt. Nasz wiek porusza tematy współczesne dotyczące społeczeństwa, polityki czy środowiska. Tematem z aktualnego wydania jest produkcja plastikowych opakowań. W tekście siódmym kontynentem nazwano kontynent plastiku - i jak tu się z tym nie zgodzić?


"Ensemble" - przykładowy artykuł - Francuski przy kawie

Dla miłośników francuskiej muzyki mam nie lada gratkę. Głównym tematem gazety jest twórczość Zaz. Z tekstu dowiecie się m.in. skąd pochodzi pseudonim artystyczny wokalistki czy poznacie jeden z tekstów popularnej piosenki Zaz.

Pod większości artykułami znajdziecie różnego typu ćwiczenia dotyczące rodzajników cząstkowych, zabytków w Paryżu, imiesłowów czasu przeszłego, ochrony środowiska czy muzyki, jak również mini słowniczek zawierający się w kolorowych ramkach. Co ciekawe, trudne słówka nie zostały przetłumaczone na język polski, a wyjaśnione w języku francuskim. Taki rozwiązanie pobudza nas do poznania większej ilości słownictwa. Wracając do ćwiczeń zamieszczonych w czasopiśmie, to na ostatniej stronie znajdziecie rozwiązania do wszystkich zadań. Pomaga to w samokontroli wykonanych ćwiczeń.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz