czwartek, 12 marca 2020

"C'est facile!"


"C'est facile!" - okładka czasopisma - Francuski przy kawie


Czy język francuski jest łatwym językiem? Moim zdaniem nie, ale są sposoby, aby ułatwić bądź udoskonalić naukę tego języka. Z pomocą przychodzi nam Wydawnictwo ELI, który jest dystrybutorem w Polsce gazety pt. C'est facile!Czasopismo jest polecane dla dzieci i osób znających język francuski na poziomie A1 oraz A2. W artykułach znajdziemy informacje o rzeczach, które znamy, ale niekoniecznie są związane z Francją. Takim przykładem jest tekst o filmie pt. Jurasic World

Z racji tego, że jest to wiosenny kwartalnik znajdziemy w nim ćwiczenia dotyczące zbliżających się wakacji. Zastanawiacie się gdzie moglibyście wyruszyć w wakacyjną przygodę w tym roku? Lepiej nie mogliście trafić - podpowiedź znajdziecie właśnie tutaj. Kierunek podróży, jaki poleca redakcja oraz ja, w rzeczy samej,  to Biarritz - miasto położone w południowo-zachodniej Francji. 

"C'est facile!" - przykładowy artykuł - Francuski przy kawie

Ponadto, w wolnej chwili możemy przeczytać wakacyjną pocztówkę czy rozwiązać psychologiczny test. Nawiązując to pierwszego z wymienionych tematów test nosi tytuł Jakim dinozaurem jesteś?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz