czwartek, 21 marca 2019

Recenzje #92 - "Mia i biały lew"
Dzisiaj przedstawię Wam trzy książki, które zostały napisane na podstawie filmu pt. Mia i biały lew. Pozycje zostały wydane przez Wydawnictwo Media RodzinaMia i biały lew to jak sam tytuł wskazuje historia o dziesięcioletniej dziewczynce i białym lwie, który pojawia się nagle w czasie Bożego Narodzenia jako prezent-niespodzianka dla całej rodziny. Wszyscy członkowie rodziny cieszą się z przepięknego białego lwiątka, ale nie Mia. Ma żal do rodziców o to, że przeprowadzili się z Londynu do Republiki Południowej Afryki, gdzie nie może znaleźć dla siebie przyjaciół. 

Pozycje te w niezwykły sposób pokazują przyjaźń pomiędzy ludźmi a zwierzętami oraz, że jest cienka nić do przekroczenia granicy zaufania jeśli chodzi o dzikie zwierzęta. Przyjaźń jaką zawarli Mia oraz biały lew o imieniu Charlie zostaje wystawiona na próbę. Czy uda im si zachować tą relację? Tego dowiedzie się z książek. 

Książki są niezwykle ilustrowane na podstawie zdjęć z filmu. Pozycje te polecam dzieciom w każdym wieku, od tych najmłodszych kilkulatków po nastolatki. Warto dodać, że największa powierzchniowo książka jest albumem filmowym, gdzie zdjęcia przeważają w głównej mierze nad treścią.  

Udało mi się rzutem na taśmę obejrzeć film i powiem Wam, że łezka mi poleciała na zakończenie filmu. Ciekawą sprawą jest to, że narratorem w polskim wydaniu jest sama Martyna Wojciechowska. Wiem, że nie wszyscy oglądają napisy po filmie, ale warto zwrócić uwagę na piosenkę, jaka wówczas leci. Wspomniany utwór oraz zwiastun filmu załączam Wam poniżej. 

Nigdy nie rezygnuj z marzeń!Brak komentarzy:

Prześlij komentarz